SIKÇA SORULAN SORULAR

NEDEN NAUTICA SANAL MAĞAZASINDAN ALIŞVERİŞ YAPMALIYIM?

Nautica sanal mağaza,Nautica mağazalarda satışa sunulan tüm ürünleri ve sadece sanal mağazaya özel ürünlerin satışa sunulduğu internetteki tek resmi satış kanalıdır.

NAUTICA SANAL MAĞAZADA ALIŞVERİŞ LİMİTİ VAR MIDIR?

Nautica sanal mağazadan dilediğiniz adette ürün satın alabilirsiniz.

SİPARİŞİMİN İŞLEME KONULDUĞUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Siparişinizi tamamladığınız zaman yaklaşık olarak 15-20 dk. içerisinde kayıtlı e-mail hesabınıza otomatik olarak konfirmasyon e-mail i yönlendirilecektir.

SİPARİŞİM ONAYLANDIKTAN SONRA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR MİYİM?

Ne yazık ki siparişiniz onaylandıktan sonra siparişinizin bir kısmı ya da tamamı ile ilgili değişiklik yapamıyoruz.

E-MAİL, FAX VE YA TELEFON YOLUYLA SİPARİŞ VEREBİLİR MİYİM?

Nautica sanal mağaza sadece internet üzerinden sipariş alınmaktadır. E-mail, fax ya da telefon ile sipariş alınamamaktadır.

KREDİ KARTI DETAYLARIM GÜVENDE MİDİR?

Bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemli. Nautica sanal mağaza kullanıcısı olarak ödemenizi güvenle yapabilirsiniz. Genel olarak websitemizi hiçbir kişisel data bırakmadan ziyaret edebilirsiniz. Ancak kişisel bilgileriniz ile ilgili bazı detayları talep ettiğimiz durumlar şu şekildedir:
Sipariş verirseniz
Newsletter üyesi olursanız
Nautica sanal mağazaya üye olursanız
Tüm kişisel datanız bilgisayarınızı kapatmadan önce şifrelenir ve internet üzerinden aktarılır. Nautica online mağaza tüm bilgilerinizi güvenle şifrelemek üzere 128 bit şifreleme ile ?Secure Socket Layer? olarak adlandırılan SSL sertifikasını kullanır. Siparişiniz, isminiz, adresiniz, kredi kartı ya da hesap detaylarınızı içeren şifrelenmiş bilgileriniz başkaları tarafından görüntülenemez.
Farklı pencerelerle çalıştığımız için ya da kullandığınız browser her zaman SSL bağlantısını gösteren bir mesaj göstermiyorsa her pencerede şifrelemeyi göremeyebilirsiniz. Ancak, checkout aşamasında bilgilerinizin güvenli aktarımını görmek için Mouse üzerinde sağ klik yaparak, ?kaynak kodu göster? seçeneğini seçebilirsiniz.
Size ait tüm kişisel bilgileri internete bağlı olmayan bir bilgisayarda topluyoruz, bu sebeple size ait bilgilere bir model ağı üzerinden başka kişiler tarafından ulaşılması mümkün değildir.
Hesabınıza izinsiz erişimi engellemek ve kişisel bilgilerinizi güvende olmasını sağlamak için şifrenizi ve hesap detaylarınızı lütfen başkalarıyla paylaşmayınız.
Newsletter üyeliğinden dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Newsletter linki üzerinden, Newsletter bilgilerinize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bu bölümde, kişisel bilgilerinizi değiştirebilir ya da Newsletter uygulamasından tamamen ayrılabilirsiniz.

TESLİMAT SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Ertesi gün kargo: Hafta içi saat 15:00 a kadar verilen siparişler aynı gün, 15:00 dan sonra verilen siparişler ertesi gün yurtiçi kargo ile gönderilecektir. Hafta sonu verilen siparişler, Pazartesi günü kargoya verilmektedir. Resmi tatil günleri verilen siparişler, takip eden ilk iş günü kargoya verilmektedir.

SİPARİŞİM SEÇMİŞ OLDUĞUM BİR ADRESE YÖNLENDİRİLEBİLİR Mİ?

Siparişinizi seçmiş olduğunuz bir adrese yönlendirebiliriz-iş, aile, arkadaş ya da komşu adresleri gibi. Siparişinizi geçtiğiniz zaman lütfen teslimat adresini belirtiniz. Alternatif bir adres belirtilmediği sürece siparişiniz fatura adresinize teslim edilecektir. Üzülerek belirtiriz ki siparişiniz kiralık posta kutularına yapılamamaktadır.

HANGİ BÖLGELERE GÖNDERİM YAPABİLİYORSUNUZ?

Nautica sanal mağaza Türkiye ve KKTC sınırlarında hizmet vermektedir.

HANGİ GÜNLER GÖNDERİM YAPILABİLİYOR?

Hafta içi saat 16:00 a kadar verilen siparişler aynı gün, 16:00 dan sonra verilen siparişler ertesi gün UPS kargo ile gönderilecektir. Hafta sonu verilen siparişler, Pazartesi günü kargoya verilmektedir. Resmi tatil günleri verilen siparişler, takip eden ilk iş günü kargoya verilmektedir.

KARGO ÜCRETİ NE KADARDIR?

Kargo ücreti EREN holding tarafından karşılanmaktadır.

TESLİMAT SÜRESİ NE KADARDIR?

Hafta içi saat 15:00 a kadar tamamlanan siparişleriniz aynı gün kargoya verilerek normal şartlarda 24 saat içerisinde teslim edilir. Hafta sonu verilen siparişleriniz Pazartesi günü kargoya verilir ve normal şartlarda 24 saat içerisinde teslim edilir. Resmi tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş günü kargoya verilir ve 24 saat içinde teslim edilir. Kargonuz yola çıktığı zaman bir konfirmasyon maili alacaksınız. Belirlenen bu kargo süreleri planlanan kargo süreleri olmakla beraber değişkenlik gösterebilir, kargonuz yaz-kış şartları göz önünde bulundurularak 1-5 iş günü içerisinde teslim edilebilir.

SİPARİŞİMİN KARGOYA VERİLDİĞİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Siparişiniz kargoya verildiği zaman size bir konfirmasyon maili yönlendireceğiz. Bu mail içerisinde yazan sipariş takip numarası ile kargonuzu yurtiçi kargo üzerinden takip edebilirsiniz.

SİPARİŞİMİN HANGİ AŞAMADA OLDUĞUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Login durumdayken Hesabım/Siparişlerim seçeneğinden siparişinizi bulabilirsiniz. Siparişimi izle linki üzerinden şu bilgilere ulaşabilirsiniz:

Ürünler toplanıyor. (Siparişiniz henüz kargoya verilmemiş ve depomuzda işlem görmeye devam ediyor.)
Siparişiniz kargoya verildi. (Siparişiniz tamamlandı ve kargoya verildi-sipariş takip numaranız ile paketinizin durumunu yurtiçi kargo üzerinden takip edebilirsiniz.

NAUTİCA SANAL MAĞAZADAN ALDIĞIM BİR ÜRÜNÜ NASIL İADE EDEBİLİRİM?

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması kaydıyla 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu süre ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Ürün iadesi yaparken sitemizde belirtilen adımları dikkate alarak yapınız. Lütfen ürününüzle beraber gelen iade formunu doldurunuz. Ürün iadenizi ücretsiz gerçekleştirmek için ürünü yurtiçi kargo ile göndermeniz gerekmektedir, ücretsiz gönderim için kargoda yurtiçi cari kodumuzu belirtmeniz yeterli, yurtiçi cari kod: 342041379

NAUTİCA SANAL MAĞAZADAN ALINMAMIŞ BİR ÜRÜNÜ NAUTİCA SANAL MAĞAZAYA İADE EDEBİLİR MİYİM?

Nautica sanal mağazaya sadece Nautica sanal mağazadan aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz. Nautica sanal mağazadan alınmamış ürünlerin tarafımıza gönderilmesi durumunda ürünler göndericiye geri gönderilecektir.

NAUTİCA SANAL MAĞAZADAN ALMIŞ OLDUĞUM BİR ÜRÜNÜ NAUTİCA MAĞAZALARA İADE EDEBİLİR MİYİM?

Nautica sanal mağazadan alınan ürünler yalnızca Nautica sanal mağazaya iade edilebilir. İade prosedürleri için lütfen Nautica sanal mağazadan aldığım bir ürünü nasıl iade edebilirim? sorusuna bakınız.

ÜRÜN İADESİ YAPTIĞIMDA ÖDEDİĞİM TUTAR BANA NASIL İADE EDİLECEK?

Ürün iadesi yaptığınız zaman, ürün incelemeden kabul onayını aldıktan sonra, ödeme şeklinize sadık kalınarak paranız iade edilecektir.
Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz, taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak 3 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir.
Ödemenizi debit kart ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim olan işleminiz banka hesabınıza havale yoluyla 3 iş günü içerisinde iade edilir.
Ödemenizi sanal kart ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim olan işleminiz kartınıza 3 iş günü içerisinde iade edilir.

HASARLI YA DA DEFOLU BİR ÜRÜN ALDIYSAM NE YAPMALIYIM?

Nautica sanal mağazadan aldığınız ürün Nautica kalite standartlarını karşılamıyorsa, yasal süre içerisinde ürünü iade etme hakkınız bulunmaktadır. Bu şekilde bir ürün aldığınız zaman, üründeki problemi fatura arka yüzünde bulunan formda belirtmek suretiyle, ürünü faturası ile birlikte imzalı bir şekilde UPS aracılığı ile iade ediniz ve lütfen müşteri ilişkileri departmanı ile bağlantıya geçiniz.

NAUTİCA SANAL MAĞAZADAN ALMIŞ OLDUĞUM BİR ÜRÜNÜ BAŞKA BİR BEDEN/RENK YA DA BAŞKA BİR ÜRÜNLE DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

Almış olduğunuz ürünü değiştirmek için, önce satın almış olduğunuz ürünü iade etmeli ve yeni bir sipariş vermelisiniz.

ÜRÜNLERİM NEREDEN KARGOYA VERİLİYOR?

Nautica sanal mağazadan almış olduğunuz ürünler, Istanbul'da bulunan lojistik depomuzdan sevk edilmektedir.

NAUTİCA SANAL MAĞAZA İLE NASIL İRTİBATA GEÇEBİLİRİM?

Nautica sanal mağaza ve siparişleriniz ile ilgili sorularınız için Müşteri ilişkileri departmanı ile iletişime geçebilirsiniz:
e-Mail: mh@nautica-tr.com
Telefon: 444 3736

NEDEN BİR NAUTİCA HESAP OLUŞTURMALIYIM?

Nautica sanal mağaza kullanıcı hesabı oluşturmanın birçok faydası var:
Hızlı ve kolay sipariş için bilgileriniz kaydeder,
Favori ürünlerinizi arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşmak için bir liste oluşturabilirsiniz,
Nautica sanal mağazanın sunmuş olduğu özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz,
Etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz,
Sipariş geçmişinize bakabilirsiniz,
Tüm teslimat adres bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.

KİŞİSEL BİLGİLERİMİ NE İÇİN KULLANIYORSUNUZ?

Kişisel bilgileriniz bizim için çok büyük önem taşıyor. Nautica sanal mağaza müşterisi olarak alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.
Sipariş verdiğiniz zaman,
Newsletter a üye olduğunuz zaman,
Hesap oluşturduğunuz zaman kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyuyoruz.Vermiş olduğunuz bu bilgiler size daha iyi hizmet verebilmek ve özel tekliflerimizi size ulaştırmak için kullanılacaktır.

NEWSLETTER ÜYELİĞİMİ İPTAL ETMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Nautica Online mağaza newsletter uygulamasından daha fazla mail almak istemiyorsanız, sayfa sonunda yer alan üyelikten çık linkine tıklayınız. Bu hareket sizin hesabınızı etkilemeyecektir.

NAUTİCA SANAL MAĞAZAYI KULLANABİLMEK İÇİN TEKNİK OLARAK SAHİP OLMAM GEREKEN TEKNİK ALTYAPI NEDİR?

Browser yazılım ayarları: Nautica online mağazadaki ürünlerin en doğru görünümlerini elde etmek ve sitenin genel fonksiyonların tam doğru çalışması için, internet Explorer versiyon 6 ve üzeri ya da mozilla/firefox versiyon 1.5 ve üzeri kullanmanız tavsiye edilir. Maksimum kaliteli görünüm içişn Java ve Java script uygulamalarını aktive etmeniz gerekir. Sepetinize ürün eklemek için Cookie lere izin ver (Windows için internet Explorer 6.0 kullanıyorsanız Araçlar/İnternet seçenekleri/Gizlilik ten ulaşabilirsiniz) seçeneği aktive edilmeli.

Ekran çözünürlüğü: Nautica sanal mağazayı düzgün görüntüleyebilmek için, ekran ayarlarınızı 1024 x 768 pixel değerlerine eşit ya da daha büyük ayarlamanız tavsiye edilir.

HANGİ SAATLERDE ALIŞVERİŞ YAPABİLİRİM?

24 Saat

İLETİŞİM

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ İZNİ

Eren Holding A.Ş. (mersis no:[0353007999900015]), Eren Perakende Satış ve Mağazacılık A.Ş. (mersis no:[0343033351300019]), (Lacoste, Burberry, Nautica, SuperStep, Occasion, SanalÇadır markaları) ve (şirketlerin hepsi birlikte “Eren” olarak anılacaktır), Eren tarafından temsil edilen markalarla ilgili satış, promosyon, pazarlama, reklam, indirim, tanıtım, bilgilendirme, kampanya vb. diğer faydaların sunulması amaçlı kısa mesaj, e-posta, mektup ve telefon kanalları yoluyla tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine izin verdiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca

Müşteri Açık Rıza Metni

Eren Perakende Satış ve Mağazacılık Anonim Şirketi (“Eren Perakende” ve “Şirket) olarak Kişisel Verilerin Korunması mevzuatı kapsamında Şirket tarafından Aydınlatma Metni ile yapılan bilgilendirme sonrasında, istisnaya giren (örneğin kanunlarda öngörülmesi, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğü veya sözleşmenin ifası için gerekli olması) haller haricinde, kişisel verilerinizin işlenmesi ve/veya aktarılması kapsamında aşağıdaki hususlara ilişkin açık rızanızı talep ediyoruz:

Özel nitelikli kişisel verilerimi de içeren kimlik kartı verileri ve sair kişisel verilerimin Eren Perakende tarafından sağlanan satım ve satış sonrası hizmetler çerçevesinde; ürün ve hizmetlere ilişkin yönlendirmede bulunulması, kampanyalara ilişkin bilgi verilebilmesi, satın alınan ürün ve diğer hizmetlere ilişkin olarak memnuniyetimin değerlendirilmesine yönelik analizler yapılması ve bu kapsamda tarafımla iletişime geçilmesi, anılan hizmetlere ve ürünlere yönelik tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin sosyal medya, arama motorları, e-mail, kısa mesaj vb. kanallarla gerçekleştirilmesi amacıyla tarafımla iletişime geçilmesi ve aynı amaçlarla verilerimin yurt içi veya yurt dışı merkezli dijital pazarlama firmalarına aktarılması, özel günlerde tarafıma hediye gönderilebilmesi için ürün/hizmet sağlayan şirketlere aktarılması amacıyla yukarıda belirtilen bilgiler kapsamında işlenmesini kendi açık rızam ile onaylıyorum.